biuletyna.blox.pl

Wpisy

 • poniedziałek, 04 kwietnia 2011
  • 0001 ZUZANA SERBAK I JEJ DYPLOM

    

    

    

   Czy kiedy rozmawiasz z kimś, patrzysz mu tylko w oczy? A może zerkasz też niżej na... buty?!

    

    


   Obuwie to element garderoby, przez wiele kobiet traktowany wciąż po macoszemu. Ma być przede wszystkim wygodne i solidnie wykonane, więc dobrze, aby projektant orientował się w szewskim fachu. Ale czy to zbrodnia, jeśli prócz wiedzy technicznej i pary sprawnych dłoni ma także odrobinę polotu...?

       Wygląda na to, że naszym sąsiadom zza południowo-zachodniej granicy, z których mowy tak chętnie się śmiejemy, lepiej niż nam wychodzi nie tylko ważenie piwa i kręcenie filmów, ale nawet projektowanie obuwia.

    

    


   Zuzana Serbak, bo tak się nazywa Czeszka, której czeszki nie wystarczyły, ukończyła w zeszłym roku projektowanie mody i obuwia na praskiej Akademii Sztuk, Architektury i Projektowania. Pani magister lubi pracować i nie dba o promocję - swoje projekty, nim trafiły na łamy licznych modowych portali, umieściła najzwyczajniej, sfotografowane z prostotą, na swojej stronie blogspot. Blog nie obfituje w ozdobniki i zbędne informacje, trudno nawet nazwać go blogiem - pojawiło się zaledwie kilka wpisów dokumentujących postępy w pracach. Buty pani Serbak, zapewne, gdy rozwinie skrzydła, nabędą odpowiedniej oprawy, jednak nawet dziś, sterczać pośrodku niemego blogu, sfotografowane samotnie na jasnym tle, wyglądają znakomicie.

       Projektantka stawia na nowoczesne formy, ale wszystkie modele są bardzo kobiece. Mamy obcasy, koturny, peep toe...

    

    


   zuzana serbak


   zuzana serbak


    

   Serbak pisze o swojej kolekcji: "Zainspirowane definicją kompozytów, eksperymentalne prace wykorzystujące wiele materiałów, takich jak włókno węglowe na obcasy i elementy na podbiciu czy specjalnie stworzony silikon wzmacniający tkaniny/zamsz."

       Projekty Czeszki to nie tylko świetnie wyprofilowane, kobiece obuwie - to małe dzieła sztuki użytkowej. Co więcej, Serbak nie tylko szkicuje - każdy model, od podstaw aż do efektu finalnego, to jej dzieło: sama ręcznie kroi i łączy materiały. Mamy więc nie tylko artystkę z nietuzinkowym [to dziś tak rzadko spotykane!] podejściem do tworu tak, pomyślećby można, podłego jak but, ale i zdolną rzemieślniczkę, która osobiście dopilnowuje wszystkich szczegółów produkcji.   zuzana serbak


   zuzana serbak


   zuzana serbak    

    

   Jeszcze niedawno na swojej stronie Serbak anonsowała, że poszukuje stałego zajęcia. W tej chwili pracuje we Włoszech ze znanym kreatorem obuwia, Roberto del Carlo.

    

    


   Zuzanie życzę niekrępowanej wyobraźni, i aby jej bardzo udana kolekcja dyplomowa była tylko skromnym początkiem wielkiej kariery.

    


    

    

   Zdjęcia autorstwa Petera Fabo pochodzą z blogu projektantki.

    


   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (1) Pokaż komentarze do wpisu „0001 ZUZANA SERBAK I JEJ DYPLOM”
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   biuletyna
   Czas publikacji:
   poniedziałek, 04 kwietnia 2011 00:42

Kategorie

Tagi

Kanał informacyjny

wywiad>

recenzja>

mail>monitoring pozycji