biuletyna.blox.pl

Wpis

niedziela, 24 marca 2013

0178 GEORGINA SANTIAGO W SWOIM UDZIALE W KONKURSIE C&A THE REIMAGINE DESIGN CHALLENGE

 

 

 

Georgina Santiago

 

 

 

Georgina Santiago to kolejna uczestniczka konkursu C&A dla młodych projektantów, która zgodziła się odpowiedzieć na kilka pytań. Georgina jest reprezentantką Hiszpanii, a o swoim udziale mówi tak:

 

 

 

 

[B] Jak odnalazłaś się wśród artystów, biorących udział w zmaganiach C&A Reimagine?

 

[GS] Konkurs jest naprawdę interesujący i przyniósł mi dużo zabawy, uważam, że w idealny sposób do mnie pasuje... W swojej pracy wykorzystuję tworzywa sztuczne, także moje zajęcia zawsze mają coś wspólnego z używaniem codziennych przedmiotów czy materiałów w osiąganiu różnych nieoczekiwanych rezultatów; zatem tak, bardzo dobrze czułam się jako uczestniczka tego konkursu!

 

 

 

 

 

[B] Intrygujące, nieoczywiste formy odzieżowe tworzysz na co dzień. Czy mimo to udział w konkursie stanowił dla Ciebie wyzwanie?

 

[GS] Więc... Prawdziwe wyzwanie leżało pomiędzy mną a materiałami... I zdaje mi się, że u innych artystów też... I zdaje mi się także, że każdemu z nas z tej pracy wyszło coś ciekawego.

 

 

 

 

 

[B] Opowiedz proszę o swoim projekcie – dlaczego zinterpretowałaś temat w ten a nie inny sposób, skąd wzięłaś inspirację?

 

[GS] Pomysł wykreowania czegoś z niczego wydał mi się bardzo interesujący, jak również, że w ten sposób można przecież celebrować życie codzienne; zainspirowałam się nieruchomymi obrazami życia, grającymi ze światłem i kolorem, i przetłumaczyłam je na element garderoby. Roztopiłam talerze na proste plastikowe kwadraty i pokryłam je z tyłu jasnym różem w odcieniu fluo, tak, że rzucają różowy cień – podoba mi się ten efekt. Od początku zamierzyłam, że najbardziej interesującym sposobem na potraktowanie talerzy będzie uczynienie ich zupełnie nierozpoznawalnymi w końcowym efekcie.

 

 

 

 

[B] Jedną z części C&A Reimagine było pokazywanie publiczności kolejnych etapów powstawania projektu. Wielu artystów nie lubi mówić o swojej pracy, nie lubi być podglądanymi w warsztacie. Jak się z tym czułaś? Czy tekst, film, autorski komentarz są według Ciebie dobrym sposobem na rozszerzenie projektu, ułatwienie jego odbioru?

 

[GS] Nagrywanie samej siebie mówiącej do kamery jest trochę dziwne, jeśli nie jesteś do tego przyzwyczajona... Jednak robienie zdjęć kolejnym etapom pracy pomaga jej się rozwijać we właściwym kierunku. W moim przypadku, przy innych projektach, trudno jest czasem dzielić się tym procesem, bo jednego dnia wszystko wydaje się wspaniałe, a następnego dnia nie jesteś już tego taka pewna...

 

 

 

 

 

[B] Jak odnosisz się do konkursów, w których o losie uczestników decydują głosy widzów, a nie opinia wykwalifikowanego jury? Czyje zdanie o Twojej pracy jest najważniejsze? Czy w tym przypadku wynik jest ważny?

 

[GS] To właściwie pierwszy raz, gdy na moją pracę głosuje publiczność. Zawsze będzie sporo ludzi, którym twoje projekty nie przypadną do gustu, ale to jest właśnie część pracy projektanta. Oczywiście, że ich opinia jest dla mnie ważna, ostatecznie – zarówno wykwalifikowanego jury jak i publiczności!

 

 

 

 

[B] Konkurs o międzynarodowym zasięgu to bez wątpienia znakomita reklama, udział w nim może zwiększyć popularność. Czego spodziewasz się po tym doświadczeniu, czy wiążesz z nim jakieś konkretne nadzieje?


[GS] Tak, myślę, że konkurs zwiększy moją popularność, jestem pewna, że mnóstwo osób zobaczy moją pracę, a bez konkursu nigdy by mnie nie znalazły. Myślę, że to była dla mnie duża szansa i bardzo się cieszę, że wzięłam udział w konkursie. Będzie miło, jeśli przy tej okazji nadejdą kolejne!

  

Georgina Santiago

 

Georgina Santiago

 

Georgina Santiago

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Aplikacja, w której można głosować na pracę Georginy.

Strona internetowa.

Tumblr.

 

 

 


 

 


Szczegóły wpisu

Tagi:
Kategoria:
Autor(ka):
biuletyna
Czas publikacji:
niedziela, 24 marca 2013 15:14

Polecane wpisy

Trackback

Komentarze

Dodaj komentarz

  • dekoeko napisał(a) komentarz datowany na 2014/06/10 13:09:17:

    zdjęcia robią wrażenia...

Dodaj komentarz