biuletyna.blox.pl

Wpis

sobota, 01 grudnia 2012

0165 OFF SS 2013: JAKUB PIECZARKOWSKI

 

 

 

Jakub Pieczarkowski

 

 

 

Dobrze wiem, że projektanci, przynajmniej ci bardziej wrażliwi i mniej ukonstytuowani, ryją w internecie w rok po pokazie, szukając potwierdzenia swojego talentu w cudzych opiniach. Wiem, jak wielka władza spoczywa rękach każdego, kto ma dostęp do internetu i założył blog. Wiem, że ludzie nie zwracają uwagi, jaki kto prezentuje poziom, kim jest i jaki ma charakter. Negatywne opinie bodą, ktokolwiek by je wypowiedział.

 

 

 

Dlatego postaram się pisać łagodnie.

 

 

 

Ostatnia kolekcja Jakuba Pieczarkowskiego, mimo że zjechałam ją jak beczkę od smoły, miała charakter. Nie zaskoczyła mnie niczym, nie sprawiła, że chciałabym oddać ostatnie 1000 zł na strój z tego zestawu. Była jednak urocza. Uroczo nieporadna i niepraktyczna. Może żmudna w produkcji i ciężka w noszeniu, ale była „jakaś”. O kolekcji „Consequences” mogę się wyrazić w podobnym tonie. Mogę napisać, że projektant dobrze radzi sobie z interpretacją danej stylistyki. Że potrafi kształtować, przetwarzać określony styl, że dobrze prezentuje się w obrębie znanego, opracowanego punkt po punkcie archetypu. W subtelny, nienachalny sposób interpretuje to, co każdy już zna.

 

 

 

Cholombians, Ed Wood, kicz, niedopowiedzenie... Dekadencka zabawa dla inteligentów, którzy coś widzieli, coś przeczytali, ale są nadal pozbawieni własnego charakteru. Potrafią żonglować hasłami z krzyżówek, ale brak w nich indywidualizmu. Jeszcze się nie ukształtowali. To nic złego. Dla studenta to pochlebne, być przyjętym po raz wtóry na Tydzień Mody. Ale cóż z tego, skoro nadal nie wiadomo, jaki styl ma „Jakub Pieczarkowski”? Będę czekać, aż się objawi. Jest zdolny, ale kim jest – nie wiadomo.

 

 

Spójność, dobrze dobrane dodatki, 100% tandeta – może to wyróżnik, jak na polskie warunki. Ale czy Pieczarkowski mierzy tak nisko? Wątpię. Dlatego czekam, aż wybije wszystkim żuchwy, zamiast być takim grzecznym. 

 

 

Jakub Pieczarkowski

 

Jakub Pieczarkowski

 

Jakub Pieczarkowski

 

 

 

 

Recenzja kolekcji dw 2012/2013.

 

 

Facebook.


 

 

Zdjęcia: Szamot Lyzab, materiały prasowe FW.

Video: pokazymody.tv

 

 

 Szczegóły wpisu

Tagi:
Kategoria:
Autor(ka):
biuletyna
Czas publikacji:
sobota, 01 grudnia 2012 21:48

Polecane wpisy

Trackback