biuletyna.blox.pl

Wpis

niedziela, 04 listopada 2012

0155 OFF SS 2013: OLGA MIELOSZYK

 

 

 

 

Olga Mieloszyk

 

 

 

Recenzent ma pole do popisu tylko przy kolekcji średniej albo złej. Może piętrzyć figury retoryczne i wyliczać całymi warstwami, co jest nie tak. Im lepiej sprawił się projektant, tym mniej jest do gadania i można się posilić co najwyżej o parę truizmów.

 

 

 

Bardzo udane zestawienia kolorystyczne - żywe, soczyste kontrasty, geometria, w skomplikowany sposób przecinająca płaszczyzny. Rzadka sytuacja, gdy minimum środków daje tak wiele różnorodnych efektów. Stroje z pozoru minimalistyczne, ale naprawdę bogate, i to dużo szlachetniej, niż prezentowane wcześniej na OFFie banały.

 

 

Projektantka nie waha się, nie błądzi - co nagminnie zdarza się młodym twórcom, jest zdecydowana i konsekwentna. Sylwetki męskie i damskie tworzą spójny zestaw o podobnych charakterach, widać wyraźny rys twórcy. Nie ma tu eklektycznego zbitka, który świadczyłby o zagubieniu. Nie wiem, czy jest to kolekcja dojrzała, bo być może z biegiem lat Mieloszyk będzie projektować jeszcze lepiej, jednak jestem pewna, że wychodząc z takiego poziomu można osiągnąć bardzo wiele.

 

 

 

 

Godna podziwu prostota - zamierzony umiar, a nie skromne umiejętności projektowe. Udana kolekcja. Udana i wiarygodna na tyle, że mimo iż akcesoria na twarz wydają mi się zbędną ekstrawagancją przyjmuję, że tak właśnie miało być! Wreszcie oderwanie od choreograficznej monotonii, korespondująca ze strojami dynamika modeli, wreszcie podkład muzyczny, który współgra z tym, co dzieje się na wybiegu. Pierwsza na OFFie kolekcja nie tylko bardzo dobra, ale i w pełni profesjonalnie zaprezentowana.

 

 

 

Żałuję, że nie śledziłam kariery projektantki wcześniej, ale po tym spektaklu na pewno nadrobię.

 

 

 

 

Olga Mieloszyk

 

Olga Mieloszyk

 

Olga Mieloszyk

 

Olga Mieloszyk

 

 

 

 

 

 

Olga Mieloszyk.

Facebook.

 

 

 

 

Zdjęcia: Szamot Lyzab, materiały prasowe FW.

Video: pokazymody.tv.

 

 

 


Szczegóły wpisu

Tagi:
Kategoria:
Autor(ka):
biuletyna
Czas publikacji:
niedziela, 04 listopada 2012 18:21

Polecane wpisy

Trackback