biuletyna.blox.pl

Wpis

środa, 14 listopada 2012

0160 OFF SS 2013: IMA MAD

 

 

IMA MAD

 

 

 

Pokaz IMA MAD był bodaj pierwszym dopiero pokazem tegorocznego OFFu, który oglądając miało się pewność, że projektantom zależy na czymś więcej, niż tylko pokazaniu poprawnych, gładkich, ładnych ciuchów, które ktoś od nas kupi i będziemy sławni i bogaci.

 

 

 

Doceniam ciekawe urozmaicenie przestrzeni wybiegu, kolorystyczną konsekwencję, własnoręczne wykonanie biżuterii i interesujące obuwie, które chyba najdobitniej pokazało, że trio projektowe jest przedsięwzięciem raczej artystycznym, niż modowym, i przez taki pryzmat należy je właśnie oceniać. Dzięki zastosowaniu tkanin w różnych odcieniach, warstwowości i śmiałych cięć stroje się nie zlewają, nie tworzą bezkształtnej masy. Są wyraziste i kobiece, mimo że nie odkrywają ciała ani nie podkreślają nawet jego kształtów. Kolekcję zainspirowały „stroje ludowe kobiet Bliskiego Wschodu”, i jak widać, kultura odciążona o religię może dostarczać wielu pozytywnych wrażeń. Pokaz zakończył się mocnym akcentem – wprowadzeniem wielobarwnej, prostej sylwetki – multikolorowego nadruku, pokazanego na modelce o czarnej twarzy, z długimi jasnymi włosami. Mimo że kojarzy się z estetyką choćby Karin Andersson i w ogóle wszelkimi „etnicznymi” zapożyczeniami w sesjach wizerunkowych nie mam wrażenia, że została skądkolwiek skopiowana. To efekt pozytywnej aury, jaką roztacza kolekcja.

 

 

 

Zestaw i performance [choć to może nico wygórowane określenie] z pewnością bardziej charakterystyczne i bardziej przemyślane, niż poprzedni łódzki występ IMA MAD. Można teraz czekać na kolejny. 

 

 

IMA MAD

 

IMA MAD

 

IMA MAD

 

 

 

 

 

Recenzja pokazu FW 2013/2013 tutaj.

IMA MAD facebook.

 

 

Zdjęcia: Szamot Lyzab, materiały prasowe FW.

Video: pokazymody.tv

 

 

 


Szczegóły wpisu

Tagi:
Kategoria:
Autor(ka):
biuletyna
Czas publikacji:
środa, 14 listopada 2012 18:43

Polecane wpisy

Trackback